Czym są wypełniacze?
Hasło „wypełniacze” kojarzy się nam przede wszystkim z wszechobecnym w medycynie estetycznej kwasem hialuronowym. Możemy wypełnić nim zmarszczki, bruzdy, usta czy poprawić kontur twarzy. Kwas hialuronowy nie jest jednak jedynym wypełniaczem, który stosowany jest do tego typu zabiegów.
Czymże więc dokładniej jest wypełniacz? Jest to preparat służący do niwelowania ubytków w tkance, używany także do modelowania twarzy. Wypełniacze nie likwidują problemu, jedynie „kamuflują” go lecząc objawy.
Wypełniacze dzielą się na krótkotrwałe np. kwas hialuronowy i kolagen , średniotrwałe np. kwas L-polimlekowy oraz stałe np. silikon. Krótkotrwałe utrzymują się w skórze do roku, średniotrwałe do dwóch lat. Wypełniacze (https://cmeik.pl/oferta/wypelniacze/) stałe są coraz rzadziej używane.
Najpopularniejszy wypełniacz, czyli kwas hialuronowy
Kwas hialuronowy jest najbardziej znany i najczęściej używany w medycynie estetycznej. Jest bezpieczny, skuteczny oraz stosowany we wszechstronnych sytuacjach. Swoją popularność zawdzięcza szybkiej aplikacji, rezultatom widocznym niemal od zaraz i przewidywalnym efektom.
Kwas hialuronowy występuje naturalnie w organizmie człowieka pod postacią soli sodowej. Stanowi on budulec ścian naczyń krwionośnych i znajduje się w naszych płynach ustrojowych. Kwas hialuronowy ma również za zadanie wiązać wodę w naszym ciele. Wraz z wiekiem jego ilość się zmniejsza. To wtedy pojawiają się zmarszczki, a kobiety decydują się uzupełnić go przy pomocy medycyny estetycznej.
Warto sprawdzić: Rowery crossowe w sklepie Mistral

Jak wygląda zabieg z użyciem wypełniacza?
Kwas hialuronowy wstrzykuje się pod skórę. Występuje on w postaci przezroczystego żelu. Przed zabiegiem lekarz powinien przeprowadzić szczegółowy wywiad z pacjentem.
Po zastosowaniu miejscowego znieczulenia, lekarz wprowadza kwas podskórnie z użyciem kaniuli, która nie powoduje siniaków oraz omija naczynia i nerwy. Po zakończonym ostrzykiwaniu następuje delikatne uciśnięcie nakłutych sfer w celu równomiernego rozłożenia się kwasu.
UWAGA: zabiegów wypełniaczami nie poleca się osobom w ciąży, w czasie laktacji, infekcji oraz chorym na choroby autoimmunologiczne.