Leki na rzucenie palenia – czy są skuteczne?

Leki na rzucenie palenia – czy są skuteczne?

Każdy doskonale wie jak szkodliwe jest palenie. Dlatego coraz więcej palaczy decyduje się skończyć z nałogiem. To jednak wcale nie jest takie proste. Niestety rzucenie palenia bez problemów udaje się nielicznym. Wielu palaczy potrzebuje do tego odpowiednich środków farmakologicznych.

Dlaczego powinno się rzucić palenie?

Wydawać by się mogło, że o szkodliwości palenia wie niemal każdy. Nic jednak nie stoi na przeszkodzie, aby wciąż o tym przypominać. Rzucenie palenia zdecydowanie wpływa na poprawę zdrowia. Przede wszystkim zmniejsza się ryzyko zawału serca, udaru oraz wylewu. Poza tym poprawia się wygląd zewnętrzny, zwłaszcza wygląd zębów cery, a także włosów i paznokci. Oprócz tego czujemy się zdecydowanie lepiej. Nie można zapomnieć także o sporych oszczędnościach w portfelu.

Leki na rzucenie palenia

Większość palaczy, która pragnie pozbyć się nałogu sięga po różnego rodzaju środki farmaceutyczne dostępne w aptekach. Leki te zawierają substancję o nazwie cytyzyna. Jej działanie podobne jest do działania nikotyny. Jest to substancja pochodzenia roślinnego, która skutecznie pomaga w rzuceniu palenia. Jej działanie jest proste. Cytyzyna udając nikotynę oszukuje układ nerwowy. (https://www.apteka-rozana.eu/rzuc-palenie.html) W ten sposób blokowany jest związek nikotyny z konkretnymi receptorami w mózgu,a to bezpośrednio wpływa na zmniejszenia zapotrzebowania na nikotynę, a tym samym hamuje odczuwanie przyjemności z palenia papierosów. Dzięki temu, że cytyzyna imituje nikotynę to odczuwanie negatywnych skutków odstawienia papierosów jest znacznie mniejsze.

Substancje bez cytyzyny

W aptekach dostępne są także substancje niezawierające w swoim składzie cytyzyny. Obecna jest w nich nikotyna. Są to popularne plastry, tabletki lub gumy do żucia. Środki te dostarczają organizmowi nikotynę, a odstawienie nałogu polega na systematycznym zmniejszaniu dawek tych środków. Taka terapia trwa zwykle od kilku do kilkunastu tygodni. Każda osoba uzależniona od papierosów powinna usłyszeć jasny komunikat – rzuć palenie, tym bardziej, że na rynku dostępne są środki, które mogą w tym pomóc.

Apteka Różana

na górę