Magia herbaty z Japonii

Magia herbaty z Japonii

Japonia to nie tylko kraj kwitnącej wiśni, ale też herbaty. Picie tego aromatycznego naparu to jedna z japońskich tradycji. Jaka herbata jest najpopularniejsza w tej części Azji? Najpopularniejsza herbata z Japonii to jej zielona wersja. Jak wszyscy wiedzą, ten konkretny napój posiada nie tylko wspaniały aromat i oryginalny smak, ale też wiele korzyści zdrowotnych. Dlaczego warto ją pić? 

Korzyści płynące z picia zielonej herbaty

Zielona herbata z Japonii cieszy się dobrymi opiniami nie tylko wśród smakoszy aromatycznego naparu, ale także wśród osób związanych ze środowiskiem medycznym. Napój ten przez wielu uważany jest za eliksir młodości. Według wielu badań zielona herbata zawiera w sobie wiele substancji korzystnie działających na zdrowie oraz wygląd. W Japonii picie aromatycznego naparu stanowi swoisty rytuał. Kraj ten słynie z prowadzenia specjalnych kursów parzenia herbaty. W Polsce napój ten choć popularny nigdy nie stał na pierwszym planie, być może pora to zmienić? Filiżanka zielonej herbaty wypijana każdego dnia może mieć bardzo dobry wpływ na nasze ciało. Czego możemy się spodziewać, racząc się naparem z zielonych listków pochodzących z drzewa herbacianego?

  • Unikniemy nowotworów – Według naukowych analiz substancje zawarte w zielonej herbacie hamują rozwój komórek nowotworowych, chroniąc nas przed rakiem.
  • Poprawimy stan naszych zębów – zielona herbata zapobiega rozwojowi próchnicy dzięki obecności fluoru w jej składzie
  • Obronimy się przed nadciśnieniem oraz chorobami układu sercowo – naczyniowego
  • Zachowamy młody wygląd na dłużej – dzięki antyoksydantom, które odpowiadają za neutralizowanie wolnych rodników w ludzkim organizmie
  • Schudniemy! Zielona herbata ma pozytywny wpływ na układ trawienny, oraz przyśpiesza metabolizm, co może pozytywnie odbić się na naszej sylwetce

Zalet, jakie posiada herbata z Japonii, jest bardzo wiele a co z wadami? Wszystko, co w nadmiarze – szkodzi. W tym przypadku również musimy zachować rozsądek. Zbyt duże ilości napoju wypijane codziennie mogą mieć zły wpływ między innymi na wątrobę.

Przy wsrpółpracy: CzasnaHerbate

na górę